Staré byty a obchodné priestory, Radničné námestie 10, Banská ŠtiavnicaZrekonštruované byty a obchodné priestory sa nachádzajú priamo v centre Banskej Štiavnice na Radničnom námestí...

Budova pozostáva z troch častí. Dolná časť je renesančná s barokovým vzhľadom z 18. stor. Priechod i miestnosť na prízemí sú valene klenuté.

Stredná miestnosť na I. poschodí má krížovú klenbu a renesančný portál. Bočné miestnosti majú valené klenby so štukovými ozdobami Stredná časť budovy je dvojposchodový dom neskorobarokového charakteru. Obe poschodia sú členené horizontálnymi a vertikálnymi pásmi. Máshaus má valenú klenbu s lunetami, časť miestnosti má klenby, časť ploché stropy. Do hornej časti Prašovne sa vchádzalo cez kamenný barokový portál, ktorý odstránili po 2. svetovej vojne. V prízemí sú valené klenby s lunetami nad portálom a oknami. Zadný trakt má pavlač na krakorcoch s pôvodným schodiskom. V budove bol mestský pivovar, sladovňa, malá a veľká mestská váha , predaj železa, ubytovací hostinec a v dvornom trakte hornej časti objektu bola väznica. V hornej časti priľahlej záhrady bola už v 18. stor. kolkáreň. Názov „Prašovňa“ dostal dom preto, lebo sa v ňom pražil slad. Vysokým domom ho nazvali pre mimoriadne vysokú strechu, pod ktorou klíčil jačmeň.

Stav: PREDANÉ

1. Banskoštiavnická realitná kancelária • celder@realitycelder.sk • +421 903 530 980 • +421 903 905 980 (volajte toto číslo pre komunikáciu v angličtine)

Copyright © 2017 Všetky práva vyhradené!         Predaj a prenájom nehnuteľností        Predaj exkluzívnych bytov        Predaj stavebných pozemkov